czwartek, 7 grudnia 2017

W JESIENNE DNI SWETER OVERSIZE


Będąc małą dziewczynką rodzice powtarzali mi każdego nowego dnia - co już stawało się dla mnie męczące i monotonne, a zanim zdążyli wykrztusić z siebie wyuczony cytat życiowy, ja niczym prawdziwa celująca uczennica, wyrecytowałam go wyprzedzając mamę czy tatę - że w życiu zostanę kim tylko zapragnę. Wydawało mi się banalne, no przecież każdy w życiu "kimś chce zostać jak dorośnie" i tym kimś po prostu się staje wraz z wkroczeniem w dorosłość. Strażak zostaje strażakiem bo całe dzieciństwo o tym marzył, a pani nauczycielka próbuje czegokolwiek nauczyć młodzieży w gimnazjum bo czuła, że jest to jej powołanie. Nie ma innego wytłumaczenia!
Kopiąc rozwalającą się piłkę z kolegami i koleżankami, głośno krzyczeliśmy jeden po drugim: ja zostanę prezydentem! ja zostanę dziennikarką! ja zostanę koszykarzem! ja zostanę lekarzem! a ja zostanę policjantem! W tej wypełnionej po brzegi szczęściem głowie kilkuletnich brzdąców nigdy nie pojawiło się brak wiary, nadziei czy niechęci, wszystko wydawało się możliwe, przecież rodzice mówili wyraźnie: córciu, zostaniesz w życiu tym, kim tylko zechcesz!
Nigdy szczerze nie wyobrażałam sobie, aby rodzice mówili mi inaczej (musisz iść na studia medyczne, musisz być policjantką lub powinnaś zostać politykiem), mimo tego, że ich tradycyjne zdanie stawało się dla mnie kompletnie nudne.
Marzenia z dzieciństwa są jak najcenniejszy skarb, który nie może gasnąć wraz z upływem lat, dorośli tego kompletnie nie rozumieją.


sweter - @elen_store 
legginsy - calzedonia
 torba - obag
 kalosze - hunter
zegarek - michael kors 

0 komentarze

Publikowanie komentarza